Centrum szkoleniowe

powrót

Centrum szkoleniowe

Spółka prowadzi pierwszy etap Wojskowego Programu Szkoleń dla kierowców, działonowych i dowódców pojazdów oraz cykl specjalistycznych szkoleń w obsłudze technicznej wozów i ich wyposażenia. W budowaniu programu szkolenia i instruktarzy technicznych ważną rolę pełnią bogate doświadczenia afgańskie, zebrane przez naszych pracowników w ramach serwisowania wozów w czasie misji oraz doświadczenie żołnierzy – uczestników  operacji ISAF.

Ośrodek Szkolenia Specjalistów dysponuje własnym zapleczem szkoleniowym, korzysta także ze wszystkich poziomów produkcyjnych i serwisowych. Zajęcia odbywają się na linii produkcyjnej KTO, gdzie kursanci mają możliwość zapoznania się z budową pojazdu z uwzględnieniem elementów wrażliwych z uwagi na eksploatację i obsługę transportera w warunkach bojowych. Kolejnym miejscem intensywnie wykorzystywanym w szkoleniu jest Centrum Serwisowo-Naprawcze, gdzie prowadzone są bieżące obsługi i naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne wozów, także pojazdów które wróciły z operacji ISAF w Afganistanie. Ten etap szkolenia zapewnia możliwość wykonywania przez szkolonych żołnierzy wszystkich wymaganych obsług pod okiem najbardziej doświadczonych serwisantów. Na tym etapie szkolenia uwzględniane są najczęściej popełniane przez użytkowników błędy obsługowe.

Istotnym, praktycznym elementem szkolenia jest poligon zakładowy, gdzie przechodzą testy wszystkie pojazdy opuszczające linię produkcyjną a kursanci przechodzą kurs jazdy wozami. Do naszej dyspozycji pozostaje czynny cały rok zbiornik wodny elektrociepłowni Rybnik, gdzie prowadzone są testy pływania Rosomaków.

Zdolność szkoleniowa spółki to obecnie 1500 osób rocznie czyli 400-450 kompletnych załóg i co najmniej 100 techników pojazdów, uzbrojenia i wyposażenia.