Wozy Dowodzenia przekazane Wojsku Polskiemu.

03.10.2018
We wtorek, drugiego października w trakcie uroczystego apelu przekazano siedem Wozów Dowodzenia żołnierzom Pułku Wsparcia Dowodzenia w Elblągu, podporządkowanego Dowództwu Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
W oficjalnych uroczystościach udział wzięli Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Dowódca Generalny generał Jarosław Mika, prezes zarządu Rosomak S.A. Bartłomiej Smoczyński oraz Krzysztof Omyliński kierownik projektu. W czasie swojego wystąpienia Pan Minister docenił wysoką jakość nowych pojazdów:
"Przekazałem dziś siedem wozów dowodzenia. To nowoczesny sprzęt, to sprzęt, który robił furorę na targach obronnych w Kielcach. Daje on gwarancję tego, że system dowodzenia będzie przebiegał w sposób właściwy oraz gwarancję zabezpieczenia, kamuflażu i łączności."

Należy podkreślić, że umowę na dostawę Wozów Dowodzenia podpisano 9 marca 2018 r. Kontrakt został zrealizowany w bardzo krótkim czasie. Opracowanie i wyprodukowanie pojazdów w takim terminie było możliwe dzięki ogromnemu doświadczeniu i zaangażowaniu inżynierów oraz pracowników Rosomak S.A. a także dzięki dobrej współpracy z partnerami: WB Electronics i Lubawa S.A..

Wozy Dowodzenia opracowano na bazie Platformy Systemowej KTO 8x8, zapewniają one dowódcom i osobom funkcyjnym możliwość kierowania i dowodzenia zarówno w ruchu, jak i podczas postoju pojazdu (w tym utrzymanie łączności, wspomaganie procesów informacyjno-decyzyjnych oraz wymianę informacji z przełożonym, jednostkami podległymi i współdziałającymi). Zastosowany sprzęt specjalistyczny jak i opracowane oprogramowanie, zapewniają możliwość przetwarzania informacji niejawnych
Rosomak S.A. na MSPO 2018
04.09.2018
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Polsce i trzecie co do wielkości, po Paryżu i Londynie, na Starym…
czytaj więcej
Wyróżnienie Specjalne dla Rosomak S.A.
07.09.2018
Wóz Dowodzenia na podwoziu KTO laureatem Wyróżnienia Specjalnego Ministra Obrony Narodowej w czasie tegorocznego MSPO.
czytaj więcej
Święto Wojska Polskiego
14.08.2018
Z okazji Święta Wojska Polskiego, wszystkim Żołnierzom i Pracownikom Wojska Polskiego, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
czytaj więcej