Wozy Dowodzenia przekazane Wojsku Polskiemu.

W oficjalnych uroczystościach udział wzięli Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Dowódca Generalny generał Jarosław Mika, prezes zarządu Rosomak S.A. Bartłomiej Smoczyński oraz Krzysztof Omyliński kierownik projektu. W czasie swojego wystąpienia Pan Minister docenił wysoką jakość nowych pojazdów:
"Przekazałem dziś siedem wozów dowodzenia. To nowoczesny sprzęt, to sprzęt, który robił furorę na targach obronnych w Kielcach. Daje on gwarancję tego, że system dowodzenia będzie przebiegał w sposób właściwy oraz gwarancję zabezpieczenia, kamuflażu i łączności."

Należy podkreślić, że umowę na dostawę Wozów Dowodzenia podpisano 9 marca 2018 r. Kontrakt został zrealizowany w bardzo krótkim czasie. Opracowanie i wyprodukowanie pojazdów w takim terminie było możliwe dzięki ogromnemu doświadczeniu i zaangażowaniu inżynierów oraz pracowników Rosomak S.A. a także dzięki dobrej współpracy z partnerami: WB Electronics i Lubawa S.A..

Wozy Dowodzenia opracowano na bazie Platformy Systemowej KTO 8x8, zapewniają one dowódcom i osobom funkcyjnym możliwość kierowania i dowodzenia zarówno w ruchu, jak i podczas postoju pojazdu (w tym utrzymanie łączności, wspomaganie procesów informacyjno-decyzyjnych oraz wymianę informacji z przełożonym, jednostkami podległymi i współdziałającymi). Zastosowany sprzęt specjalistyczny jak i opracowane oprogramowanie, zapewniają możliwość przetwarzania informacji niejawnych