Wizyta gen. Sławomira Dudczaka w Rosomak SA.

09.02.2022
Kilka dni temu w siedzibie spółki odbyło się spotkanie władz spółki z Szefem Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych Inspektoratu Wojsk Lądowych  Dowództwa Generalnego RSZ, gen. bryg. Sławomirem Dudczakiem.
Podczas spotkania przedstawiciele Rosomak SA zaprezentowali koncepcję modernizacji Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, wykorzystywanych od blisko dwóch dekad w SZ RP, z podziałem na jej poszczególne poziomy. Omówiono proces implementacji tzw. Mid-life upgrade (MLU), czyli unowocześnienia pojazdów, które są wykorzystywane przez Wojsko Polskie od początku programu KTO. Pierwsze pojazdy tego typu wprowadzono do służby w 2004 r. Przedstawiona koncepcja ma na celu, w swoich poszczególnych poziomach, zarówno przedłużenie resursu obecnie eksploatowanych pojazdów jak i dalsze doskonalenie ich konstrukcji.

Istotnym elementem wizyty była prezentacja pojazdu  KTO Rosomak (tzw. demonstrator technologii), w którym część z opracowanych przez spółkę rozwiązań, została już wprowadzona. Przedstawione możliwości spotkały się z pozytywnym odbiorem przedstawicieli Inspektoratu, a rozmowy dotyczące MLU będą kontynuowane w najbliższej przyszłości.

KTO Rosomak jest nośnikiem kołowym, wyprodukowanym w liczbie ponad 900 sztuk, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu platformach specjalistycznych, zarówno bojowych jak też technicznych i ratunkowych. Doświadczenia zebrane z kilkunastu lat służby pojazdów w SZ RP, stanowią solidną podstawę do zaproponowania nowych możliwości.

Zaprezentowane rozwiązania, w zakresie zwiększenia kubatury, ładowności, polepszenia ergonomii i wyposażenia, mogą być zaimplementowane zarówno do nowo produkowanych jak i już użytkowanych pojazdów.
Kolejne Wozy Dowodzenia Przekazane
22.04.2022
W środę 20 kwietnia br. Rosomak S.A. przekazała kolejne dwa Wozy Dowodzenia na platformie KTO Rosomak dla 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie.
czytaj więcej
Rosomak SA po raz pierwszy zaprezentuje Modułowy Trenażer Wyważania Drzwi.
25.04.2022
Zapraszamy do udziału w nadchodzących targach Polsecure w Kielcach, gdzie w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentujemy nowy produkt, dedykowany…
czytaj więcej
Jubileusz 70-lecia Rosomak SA
26.05.2022
22 maja br. minęło 70 lat od momentu powstania spółki Rosomak SA. Z tej okazji, 26 maja br. odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu z Pracownikami.
czytaj więcej