Rosomak SA po raz pierwszy zaprezentuje Modułowy Trenażer Wyważania Drzwi.

25.04.2022
Zapraszamy do udziału w nadchodzących targach Polsecure w Kielcach, gdzie w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentujemy nowy produkt, dedykowany różnym służbom mundurowym.
Modułowy Trenażer Wyważania Drzwi został zaprojektowany we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. Konstrukcja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie sygnalizowane przez przedstawicieli PSP, którzy, poza realnymi akcjami ratowniczymi, nie mieli możliwości ćwiczenia wyważania drzwi. W sytuacji gdy każda minuta może mieć decydujące znaczenie, szybkie pokonanie zablokowanych drzwi jest jednym z kluczowych elementów prowadzonych działań.

Bartłomiej Smoczyński, Prezes Zarządu Rosomak SA: „Trenażer to nowy, innowacyjny produkt w ofercie naszej spółki. Do tej pory Rosomak kojarzony był przede wszystkim z Transporterami Opancerzonymi. Tym razem jednak, w ramach rozwijania oferty, udało nam się nawiązać współpracę z Państwową Strażą Pożarną, dzięki czemu możemy zaoferować produkt, który może być wykorzystywany przez różnego rodzaju służby mundurowe.”

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Polskiej Grupy Zbrojeniowej w czasie targów Polsecure 2022, które odbędą się w dniach 27-29 kwietnia na terenie Targów Kielce. Ekspozycja PGZ zlokalizowana będzie w hali F, na stoisku F-36.

Więcej informacji na temat Modułowego Trenażera Wyważania Drzwi można znaleźć TUTAJ.


 
 
Jubileusz 70-lecia Rosomak SA
26.05.2022
22 maja br. minęło 70 lat od momentu powstania spółki Rosomak SA. Z tej okazji, 26 maja br. odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu z Pracownikami.
czytaj więcej
Przekazanie KTO Rosomak-S
10.01.2022
Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Rosomak SA zakończył, zgodnie z harmonogramem, przekazywanie nowych KTO Rosomak-S do przewozu przeciwpancernych pocisków kierowanych…
czytaj więcej
Kolejne Wozy Dowodzenia Przekazane
22.04.2022
W środę 20 kwietnia br. Rosomak S.A. przekazała kolejne dwa Wozy Dowodzenia na platformie KTO Rosomak dla 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie.
czytaj więcej