ROSOMAK S.A. NA MIĘDZYNARODOWYM SALONIE PRZEMYSŁU

XXII MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH W TYM ROKU BYŁ REKORDOWY ZARÓWNO POD WZGLĘDEM WYSTAWCÓW JAK I ODWIEDZAJĄCYCH.

Ponad 500 wystawców z całego świata prezentowało swoje wyroby i technologie wojskowe a stoiska odwiedziły dziesiątki delegacji zagranicznych.

W tegorocznej edycji nasza Spółka – ROSOMAK S.A.  prezentowała pojazd 4x4 „Szakal 2” w wersji rozpoznania wojskowego oraz Wóz Wsparcia Wojskowego „Wilk” z nową zmodernizowaną wieżą i armatą kalibru 105 mm.

Ważnym elementem targów była oficjalna inauguracja Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas której Minister Skarbu Włodzimierz Karpiński powiedział:

Chcemy aby dzisiaj firmy zbrojeniowe działały pod jednym szyldem nie dlatego, że jest taka moda ale dlatego by efektywnie wykorzystać aktywa, które są rozdrobnione, tak by one wspólnie pracowały na rzecz polskiej gospodarki. Tak by dokonać swojego rodzaju sprzężenia zwrotnego inwestując w polską myśl technologiczną, polską gospodarkę, polski rynek pracy. Ale także by Polska Grupa Zbrojeniowa podbijała rynki zagraniczne.