Podpisanie umowy na dostawę 60 Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak-S.

15.09.2020
W poniedziałek 14 września br. w Warszawie podpisano umowy pomiędzy resortem obrony a spółkami z Polskiej Grupy Zbrojeniowej w tym z Rosomak SA.
Nasza spółka dostarczy Siłom Zbrojnym RP 60 transporterów Rosomak-S przystosowanych do przewozu zestawów Przeciwpancernych Pocisków Kierowanych Spike. Wartość umowy opiewa na ponad 105 mln złotych a dostawy sprzętu przewidziane są na lata 2021-22.

KTO–S wyposażony został w dwie przenośne wyrzutnie PPK, posiada również środki łączności zewnętrznej oraz wielozakresowe pokrycie maskujące.

Parametry techniczne pojazdu są identyczne jak dla wersji bazowej z uwzględnieniem zdolności do pokonywania przeszkód wodnych. KTO Rosomak-S do przewozu PPK SPIKE zostanie dostarczony w wersji szeregowej i dowódczej.


 
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 w Kielcach.
08.09.2020
Każdego roku Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to, obok targów w Paryżu i Londynie, najważniejsze wydarzenie w branży zbrojeniowej w Europie. Do tej…
czytaj więcej
Święto Wojska Polskiego
13.08.2020
Z okazji Święta Wojska Polskiego, wszystkim Żołnierzom i Pracownikom Wojska Polskiego, składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
czytaj więcej
Kolejne zamówienie na Wozy Dowodzenia
21.12.2020
W poniedziałek, 21 grudnia br. w Warszawie Inspektorat Uzbrojenia i Zakłady Rosomak S.A. zawarły umowę na dostawę dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej kolejnej partii…
czytaj więcej