Niszczyciel Czołgów 6x6

powrót

Niszczyciel Czołgów 6x6

Niszczyciel Czołgów 6x6 to Kołowy Transporter Opancerzony wyposażony w system Przeciwpancernych Pocisków Kierowanych dalekiego zasięgu.
Ten modułowy pojazd zaprojektowano w oparciu o sprawdzone rozwiązania stosowane w rodzinie KTO Rosomak. Duża moc w połączeniu z ograniczonym rozmiarem i masą, sprawiają, że posiada bardzo dobre zdolności manewrowe i z łatwością porusza się w trudnym terenie. Zastosowane opancerzenie zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 2 zgodnie ze STANAG 4569 w strefie 360° wokół pojazdu oraz na poziomie 4 w jego przedniej części w zakresie kąta 60°.
Główną bronią Niszczyciela Czołgów 6x6 są wielofunkcyjne, elektro-optyczne Przeciwpancerne Pociski Kierowane Spike NLOS, z bezprzewodowym przekazywaniem danych w czasie rzeczywistym do 25 km. Zapewniają strzelcowi unikalną zdolność do ataku z dużej odległości celu, który nie znajduje się  bezpośrednio w jego polu widzenia.

Pociski mogą być sterowane zarówno poprzez funkcję bezpośredniego ataku lub nawigacji opartej na współrzędnych celu. Te opcje umożliwiają pokonanie, z wysoką precyzją, ukrytych celów z dużej odległości. Elektro-optyczna głowica pocisku Spike NLOS zawiera podwójny sensor, zdolny do efektywnego namierzania celów w niekorzystnych warunkach pogodowych.
Pociski mogą być wyposażone w różnego rodzaju głowice bojowe, odpowiednie np. do walki w zabudowie miejskiej lub do walk o dużym natężeniu. Spike NLOS mogą być wykorzystywane na różnych polach walki, takich jak: klasyczny konflikt o wysokiej intensywności, asymetryczny konflikt o małej intensywności oraz pozycyjna walka przyszłości (małe grupy, operacje zdalne/specjalne).

Podstawowe cechy PPK Spike NLOS:
•          bezpośredni atak lub atak przy użyciu współrzędnych celu
•          możliwość instalacji na wielu różnych platformach
•          różnorodność głowic bojowych
•          stroma trajektoria ataku

Dane techniczne

Długość 6900 mm Rozstaw kół 2450 mm
Szerokość 2830 mm Prześwit 430 mm
Wysokość z wyrzutnią 3800 mm Masa pojazdu 19500 kg